W tym roku zostanie poddany pod głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego ogólnomiejski projekt Wrocławskiej Areny Sportu – nr 451. Projekt ma za zadanie wypełnić lukę na mapie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej Wrocławia poprzez stworzenie atrakcyjnego i unikatowego centrum sportowego w północno-wschodniej części miasta. Jest to również jedyny  sportowy projekt ogólnomiejski, na który będzie można głosować w ramach WBO_2017.

W ramach Wrocławskiej Areny Sportu, która ma być zlokalizowana na terenie Stadionu MCS Zakrzów mieszczącym się przy al. Niepodległości ma zostać wybudowany tor pumptrack oraz mają zostać wprowadzone nowe dyscypliny sportowe. Na tym terenie znajdują się już boiska piłkarskie, w trakcie budowy jest boisko do baseballu, a do końca roku ma powstać plac zabaw i pierwsza część małego boiska do sofbtallu i slowpitcha, połączona z interaktywną grą planszową.

To projekt z wartością dodaną, gdyż teren, na którym ma powstać nowa infrastruktura jest obecnie niezagospodarowany. Dokładny plan rozłożenia nowych sportów powstanie na początku nowego roku, oczywiście jeżeli projekt zdobędzie odpowiednią ilość głosów podczas wrześniowego głosowania.

Boisko do siatkówki plażowej, korty do padla, strefa street workout, ścinaka to tenisa/squasha, korty do badmintona  – te lub inne elementy mogą w przyszłości powstać na Wrocławskiej Arenie Sportu. To centrum ma być wyjątkowe i znacznie różniące się od pozostałych stref sportu ze względu na swój urozmaicony skład i wyjątkowy charakter.

Bezpośrednia bliskość pola paintabllowego oraz Parku Pawłowickiego, którego częścią jest pięknym Arboretum Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego sprawia, że cały kompleks może być bardzo atrakcyjnym miejscem na spędzenie aktywnie wolnego czasu dla wszystkich Wrocławian, a w szczególności zaś dla mieszkańców Psiego Pola i Zakrzowa.

Sercem całej Areny ma być kompleks baseballowo-softballowy, który będzie jej wizytówką. Mecze i zawody baseballowe, tak jak i coraz bardziej rozwijającego się footballu amerykańskiego mają formę rodzinnego pikniku, tak, że dyscypliny te znakomicie wpisują się w ideę całego projektu. Obecnie jesteśmy na etapie rekrutacji partnerów, którzy mają nam pomóc dotrzeć z naszą ideą do jak największej grupy mieszkańców naszego miasta – mówi Marek Kozioł, lider projektu.

Projekt ten jest również odpowiedzią na potrzebę budowania w stolicy Dolnego Śląska urozmaiconej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, która podnosi poziom życia mieszkańców oraz promuje sportowy i zdrowy tryb życia. To właśnie dzięki zaangażowaniu młodzieży w sport i współzawodnictwo można przeciwdziałać różnego rodzaju wkluczeniom społecznym, skutecznie walczyć z nałogami i przekazywać prawdziwe wartości młodym pokoleniom Wrocławian.

Poza ogólnomiejskim projektem 451 na terenie MCS Zakrzów poddane będą również pod głosowanie dwa inne nie konkurencyjne względem siebie projekty rejonowe w progu do 250 tyś zł (nr. 374 ) i w progu do 750 tyś (nr. 373) zakładające poprawę bezpieczeństwa na terenie całego ośrodka oraz budowy kolejnego etapu realizowanych tam inwestycji.

W przypadku przegłosowania projektu ogólnomiejskiego, zostanie on również poddany lokalnym konsultacjom, tak aby mieszkańcy osiedla mogli mieć realny wpływ na ostateczny kształt tego terenu rekreacyjnego.

Wrocławski Budżet Obywatelski (WBO) jest projektem nastawionym przede wszystkim na aktywizację mieszkańców. Urząd Miejski Wrocławia, dając mieszkańcom możliwość decydowania o ważnych dla nich inwestycjach, liczy na to, że: wzmocni wśród wrocławian postawy obywatelskie i współodpowiedzialność za miasto, pokaże mieszkańcom Wrocławia mechanizmy funkcjonowania miasta oraz lepiej pozna potrzeby wrocławian.

Categories: Projekt

Related Posts

Baseball

Głosowanie WBO 2021

W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021o uznanie rywalizuje 181 inicjatyw, my mamy dla was dwa wspaniałe projekty . W tym roku poprawiamy, to co nie wyszło w zeszłym roku, czyli wybudujemy zasłużoną trybunę przy dużym boisku Read more…

Budżet

Głosowanie rozpoczęte

W piątek 15.09.2017 rozpoczęło się głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do oddania głosu na wszystkie 3 nasze projekty: 374 – mały rejonowy 373 – duży rejonowy 451 – ogólnomiejski Link do głosowania: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/glosowanie-wbo-2017 Głosowanie Read more…

Projekt

Promowane projekty partnerskie Wrocławskiej Areny Sportu

Bardzo się cieszymy, że udało się nam zdobyć taką dużą liczbę partnerów przy tej edycji WBO. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych fanów, kibiców i wrocławian do zapoznanie się z naszymi projektami partnerskimi. Wrocławska Arena Sportu i Read more…