Budowa strefy Street Workout na Wrocławskiej Arenie Sportu

Street workout jest zaplanowana w koncepcji Wrocławskiej Areny Sportu. Uważamy, że jak najbardziej pasuje do charakteru projektu i w dobry sposób uzupełniała by ofertę calej Wrocławskiej Areny Sportu.

Street workout

W ramach Wrocławskiej Areny Sportu przy alei Niepodległości we Wrocławiu ma docelowo powstać profesjonalna stacja dla pasjonatów Streetworkout, Parkouru, CrossFitu oraz Kalistenistyki połączonej z siłownią na otwartym powietrzu. Dzięki budowie tej strefy będzie można sprawnie i profesjonalnie przeprowadzić trening funkcjonalny a korzystając z pozostałych atrakcji Wrocławskiej Areny Sportu w międzyczasie pograć siatkówkę plażową, pojeździć na torze Pumptrack czy spróbować swoich sił w Baseball, Softball czy Slowpitch.

Street workout to ćwiczenia o charakterze siłowym, wykonywane na specjalnych placach do street workoutu z drążkami, poręczami i drabinkami. Zazwyczaj opierają się na kalistenice. Kalistenika to rodzaj aktywności fizycznej, w której do treningu wykorzystuje się masę własnego ciała. Najprostszym ćwiczeniem kalistenicznym jest pompka, jednak repertuar technik wykorzystywanych w street workout jest praktycznie nieograniczony. Najczęściej spotykane są podciągania, przysiady, brzuszki i wznosy nóg.

Parkour to nowa dyscyplina sportu, która z dnia na dzień zyskuje nowe rzesze miłośników. Szybki bieg, skoki przez przeszkody i ekstremalne ewolucje sprawiają, że adrenalina wydziela się już przez samo patrzenie.