Zaplanowana budowa infrastruktury baseballowej na Wrocławskiej Arenie Sportu

W listopadzie 2017 roku w ramach Wrocławskiej Areny sportu powstał infield do gry w Slowpitch softball. Infield będzie na sztucznej trawie i będzie otoczony backstopem.

Plany rozbudowy w ramach WBO 2017

W ramach projektów zgłoszonych do WBO planowane jest dokończenie boiska do Slowpitcha – wybudowanie zapola, brakującego ogrodzenia i boksów. W dalszych latach możliwe jest oświetlenie obiektu.

Przykładowe boisko do Slowpitcha, podobne do tego, które powstanie w ramach Wrocławskiej Areny Sportu. Infield – sztuczna trawa, zapole – trawa naturalna.

Slowpich Softball

To uproszczona gra dedykowana w softball dedykowana osobom, które nie są pwofesjonalymi zawodnikami baseballu czy softballu. W Slowpitch może grać każdy: kobiety, mężczyźni czy dzieci. Drużyny są mieszane. Ułatwione zasady sprawiają, że przyjemność gry może poczuć każdy początkujący grający w tą grę.

Zasady

Narzut odbywa się od dołu dużą piłką softballową. Piłkę rzuca się do góry tak aby spadła w koło odbijającego. Każdy rzut kiedy gdy piłka rzucona lobem trafi do koła nazywamy strikiem. 3 striki to out. Auty można zrobić również po przez złapanie piłki bezpośrednio z powietrza, po przez out wymuszony na bazie lub poprzez dotknięcie zawodnika drużyny przeciwnej, który nie znajduje się na bazie.

Po zrobieniu 3 outów następuje zmiania i ta drużyna, która grała w ataku idzie do obrony. Gra zazwyczaj trwa 7 lub 9 zmian. (Każda drużna jest 9 razy na pałce).

Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie większą liczbę obiegów (przebiegnięta 1,2 i 3 baza).

Wrocławska drużyna Slowpitch    

We Wrocławiu funkcjonuje już pierwsza drużyna Slowpitch. Na razie treningi raz w tygodniu obywają się na niedostosownych do tego obiektach ale już niedługo w ramach Wrocławskiej Areny Sportu powstanie upragnione boisko do Slowpitcha. Dlatego, że murawa będzie zbudowana ze sztucznej trawy wydłuży się okres korzystania z tego boiska w skali roku. Wrocławska drużyna rozegrała już swoje pierwsze turnieje między innymi na miedzynarodowym tyrnieju Slowpitcha w Czechach.

Narzuty piłki w Slowpitch

Jak wygląda gra w Slowpitch:

Zapraszamy do zapisania do wrocławskiej drużyny slowpitch: biuro@baseballwroclaw.pl