Siatkówka plażowa

Piękna pogoda, wypad ze znajomymi, trochę ruchu i duża dawka dobrej zabawy – Siatkówka Plażowa to sport, który będzie można uprawiać w ramach kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Wrocławskiej Arenie Sportu.

Każdego lata we Wrocławiu przybywa entuzjastów gry w siatkówkę na plaży. Z myślą o nich projekt profesjonalnego boiska do uprawiania tej dyscypliny został wpisany do projektów Wrocławskiej Areny Sportu zgłoszonych do tegorocznej edycji Wrocławski Budżet Obywatelski.

Siatkówka plażowa różni się od gry w hali sportowej. Mecz rozgrywają dwie dwuosobowe drużyny. Podczas gry na otwartej przestrzeni największą trudność stanowi tor lotu piłki – jej prędkość i kierunek są bowiem zależne nie tylko od siły uderzenia gracza, ale również od…wiatru. Ruch na świeżym powietrzu ma same zalety: relaksuje i pobudza. Szybko dotlenisz organizm i usprawnisz krążenie. Grając w siatkówkę, będziesz bez ustanku biegać, schylać się i podskakiwać. W efekcie wymodelujesz figurę: wzmocnisz mięśnie brzucha, wysmuklisz uda i łydki, ujędrnisz pośladki, wyrzeźbisz linię ramion. Nie tylko schudniesz, ale również poprawisz sprężystość ciała, rozprawisz się z cellulitem. Podczas godzinnej gry możesz spalić nawet 500 kalorii!