Padel – połączenie squasha i tenisa  – sport dla wszystkich

Historia Padla sięga roku 1969, kiedy to dyscyplina ta została stworzona w Meksyku przez Enrique Corquera który nie dysponował wystarczającą ilością miejsca żeby wybudować kort tenisowy i stworzył padel. Dyscyplina przypadła do gustu hiszpańskiemu arystokracie który odwiedzał  przyjaciela i przywiózł koncepcję padla do Hiszpani. Sport ten na początku rozwijał się dość wolno, jednak przez ostatnich 20 lat rozwój zaczął postępować lawinowo. Obecnie w Hiszpanii jest to drugi sport narodowy z liczbą 4mln zawodników którzy regularnie graja w padel (wyprzedza go tylko piłka nożna).

Obecnie uznaje się że Padel jest najszybciej rozwijającą się dyscypliną sportową w Europie, chociaż równolegle coraz więcej miłośników ma w Ameryce Północnej i Azji.

Padel jest dyscypliną która ma niemalże nieograniczoną grupę docelową, nie jest sportem agresywnym, ani kontaktowym, przez co nie jest zbyt kontuzjogenny. Nie jest również sportem technicznym, dzięki czemu początkujący zawodnicy bardzo szybko (po paru godzinach) osiągają podstawowy poziom nauki gry. Łatwość nauki, możliwość gry zawodników o nieco różnych predyspozycjach, sprawiają że Padel jest idealnym sportem rekreacyjnym. Na poziomie zawodniczym natomiast jest sportem bardzo widowiskowym. Interesującym również medialnie.

Niewielka powierzchnia potrzebna do posadowienia kortu Około 220mkw + łatwość „wejścia” w tą dyscyplinę + szerokie grono użytkowników którzy mogą być zainteresowani tym sportem (dane z innych rynków) powoduje że Padel w całej Europie będzie tak powszechny jak obecnie w Hiszpanii, pozostaje tylko kwestia czasu.