Zaplanowana budowa infrastruktury baseballowej na Wrocławskiej Arenie Sportu

W trzecim kwartale 2017 roku na Wrocławskiej Arenie Sportu powstało duże boisko baseballowe wraz z infrastrukturą treningową. Na dużym boisku swoje treningi i mecze rozgrywają zawodnicy następujących grup wiekowych:

  • kadeci (12-14 lat)
  • juniorzy (14-18 lat) oraz
  • pierwsza i druga drużyna wrocławskiego Ekstraligowca – Barons Wrocław

W grudniu 2017 powstała część boiska zwana infieldem na sztucznej murawie małego boiska do baseballa. Na małym boisku swoje treningi i mecze rozgrywają zawodnicy następujących grup wiekowych:

  • mini baseball (6-9 lat)
  • młodzicy ( 9-12 lat)

Plany rozbudowy w ramach WBO 2018

  • Oświetlenie dużego boiska

Wrocław staje się regionalnym centrum na mapie Europejskiego Baseballu

Baseball w Europie to dyscyplina bardzo mocno rozwijająca się. Największą popularność zyskała we Włoszech i Holandii, gdzie funkcjonują w pełni zawodowe ligii baseballowe. Baseball bardzo popularny jest również w Niemczech, Francji oraz u naszych południowych sąsiadów – Czechów i Słowaków. Nie ma kraju w Europie gdzie nie grano by w Baseball, dlatego sercem Wrocławskiej Areny Sportu jest właśnie ta dyscyplina, której centrum będzie miejscem spotkań zawodników z calej Europy, areną niesamowitych emocji i wrażeń, jakie daje trenowanie i uczestniczenie w meczach tej wspaniałej dyscypliny.

Baseball we Wrocławiu

Historia baseballu w stolicy Dolnego Śląska sięga lat osiemdziesiątych, a Klub Sportowy Baseball Wrocław, obecnie Barons Wrocław jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej został zarejestrowany w roku 2004 i stał się prekursorem sportów amerykańskich w mieście.

Od początku zamiarem Zarządu KSB było budowanie piramidy sportu, czyli szkolenie wszystkich grup wiekowych jak również prowadzenie zespołu softballu. Początki bywały trudne, a od początku największym problemem był brak boiska.

Pomimo przeciwności losu KSB rozwija się niezwykle dynamiczne, głównie za sprawą zaangażowania zawodników w życie organizacji. Przyszłością Klubu jest KSB Akademia, czyli program szkolenia dzieci i młodzieży.

Nasi najmłodsi zawodnicy reprezentują Miasto Wrocław i Dolny Śląsk podczas licznych turniejów krajowych i zagranicznych.

 

Zawodnicy Akademii mogą poszczycić się medalami mistrzostw Polski (mimo, że szkolimy dzieci i młodzież od 2009 roku).

 

Zawodnicy KSB z różnych grup wiekowych regularnie otrzymują powołania do kadr narodowych.

 

Istotnym elementem szkolenia jest powołanie drugiej w Polsce klasy o profilu baseballu i softballu we Wrocławiu, która od września 2015 roku zaingurowała w Szkole Podstawowej nr 109.

Oprócz udziału w rozgrywkach w ramach Polskiego Związku Baseballu i Softballu Klub nawiązuje kontakty międzynarodowe, które owocują zaproszeniami na turnieje poza granicami kraju. W szeregach zespołu pojawiło się od początku istnienia Klubu blisko 150 zawodników, w tym także obcokrajowcy, m.in. z Czech, Grecji, Tajwanu, Dominikany, Meksyku, Rosji, Iranu, Japonii, Wenezuali czy USA.

 

Do najważniejszych sukcesów KSB należy zaliczyć:
• 2005 Mistrzostwo Polski Juniorek w softballu
• 2006 Mistrzostwo II ligi baseballu
• 2011 Brązowy medal w Ekstralidze baseballu
• 2013 Mistrzostwo I ligi baseballu
• 2013 zwycięstwo w międzynarodowym turnieju w Pradze
• 2016 występ w Europejskich Pucharach

Na początku roku 2014 drużyna została zaproszona do Ratusza na spotkanie z Prezydentem Wrocławia – Rafałem Dutkiewiczem. Ambasadorem Klubu wśród artystów jest znany muzyk Jose Torres.

Klub od wielu lat regularnie współpracuje z lokalnymi mediami, prowadząc także strony internetowe www.baseballwroclaw.plwww.akademia-baseball.plwww.klasasportowa.pl. Jesteśmy także obecni na portalu społecznościowym facebook i portalu youtube:

 

Klubem partnerskim jest żeńska drużyna – Hrabiny Softball Wrocław.

Zawodnicy KSB często także udzielają się charytatywnie, organizując szereg akcji z organizacją Rotaract. Co roku w okolicach lutego Klub organizuje imprezę urodzinową z podsumowaniem minionego sezonu.

Zapraszamy do zapisywania dzieci, młodzieży i dorosłych do wrocławskich drużyn baseballowych: biuro@baseballwroclaw.pl