Projekt zakłada powstanie strefy A Wrocławskiej Areny Sportu zlokalizowanej na Zakrzowie.
Brak dostępu do urozmaiconego i ogólnodostępnego zaplecza sportowo-rekreacyjnego dotyka bardzo dużą liczbę Wrocławian. Dotychczasowe miejsca do tego stworzone są zatłoczone oraz niewystarczająco dostosowane do oczekiwać mieszkańców naszego miasta. Deficyt takiej infrastruktury skutkuje rezygnacją z aktywności fizycznej przez sporą część Wrocławian. Celem nadrzędnym Areny Sportu jest wypełnienie luki na mapie infrastruktury sportowo rekreacyjnej Wrocławia poprzez stworzenie centrum sportowego w pn-wsch części miasta. Układ i dobór obiektów dla nowych dyscyplin na Arenie Sportu, sprawi że będzie to wyjątkowe miejsce spotkań dla rodzin z całego Wrocławia.

W ramach projektu powstanie:
– boisko do siatkówki plażowej
– Pumptrack Entry – tor do jazdy przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów. Będzie on zbudowany w modułowej technologii, tak aby w przyszłości była możliwa jego rozbudowy lub zmiany kształtu
– Kort do Padla. Padel to połączenie Squasha i Tenisa, idealny sport rodzinny o rekreacyjnym charakterze. Nie jest sportem technicznym dzięki czemu początkujący gracze bardzo szybko osiągają poziom umożliwiający komfortową grę
– Rozbudowa boiska baseballowego o betonową trybunę ustawioną za backstopem po lewej stronie. Inwestycja ta spowoduje uatrakcyjnienie całego kompleksu i podkreśli jego wyjątkowych charakter.
Projekt został skonsultowany z mieszkańcami Wrocławia. Odpowiada on potrzebom w zakresie aktywizacji społeczeństwa związanego z aktywnym spędzaniem czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wrocławska Arena Sportu będzie również miejscem wydarzeń sportowych o ogólnopolskim wymiarze co podniesie atrakcyjność oferty sportowej dla mieszkańców miasta.

0 thoughts on “O Arenie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *